ПЕРЕЙТИ НА ГЛАВНУЮ СТРАНИЦУ

Магія грибів гливи

image
Глива входить до п'ятірки кращих лікувальних грибів світу. Спектр її цілющих ефектів просто вражає. За непоказним, як для гриба, зовнішнім виглядом криється поєднання ліків від багатьох хвороб, потужний афродизіак та смачний дієтичний продукт.

image

У народі можна зустріти кілька назв цього гриба: "Глива звичайна", "Глива устрична", "Устричний гриб". Останнє з'явилося через схожість процесу вирощування гливи та устриць на однойменних фермах.

Цілющі властивості грибів гливи: користь для чоловіків та жінок

Свою неймовірну популярність серед чоловічої частини населення цей гриб завоював завдяки ефекту підвищення потенції. Весь секрет криється в унікальному поєднанні амінокислот, які стимулюють вироблення тестостерону.

Серед жінок гливу часто називають "Грибом молодості", тому як вона є дуже ефективним засобом для боротьби з віковими старінням. І в цьому немає нічого дивного, якщо взяти до уваги кількість вітамінів та корисних елементів, що містить в собі устричний гриб:

· Вітаміни A, B, C, D та весь комплекс вітамінів групи В. Завдяки такому складу глива може замінити собою м'ясо, що благотворно позначається на стані шкіри, нігтів та волосся;

· РР. Тут його в 5-10 разів більше, ніж в овочах. Така кількість цього вітаміну допомагає швидше розщеплювати жири, завдяки цьому вони не затримуються в організмі і не відкладаються в зайві кілограми;

· Кобальт, селен, цинк, мідь, калій, фосфор, залізо, кальцій. Багатий набір корисних мікроелементів допоможе уповільнити старіння та зміцнити імунітет.


image
У лікуванні яких захворювань може допомогти гриб глива:
1. Лікування та профілактика онкологічних захворювань, злоякісних й доброякісних пухлин. Глива містить у собі протипухлинні та протибактерійні речовини.

2. Проблеми зі шлунком, виразкова хвороба, холецистит печінки, гастрит.

3. Атеросклероз, додавання гливи в раціон позитивно позначається на рівні холестерину.

Цей гриб має властивість виводити із тіла радіонукліди та важкі метали, тому його рекомендують вживати у період відновлення після отруєння, опромінення або хіміотерапії.

По всім перерахованим вище властивостям глива поступається тільки грибу шиітаке.

Дієтичні властивості гливи

Глива часто включається до дієтологічних програм завдяки своїй низькій калорійності та високій концентрації вітамінів. У 100 грамах цього гриба (у сирому вигляді) міститься в середньому 38 Ккал. Звісно сирими їх ніхто не їстиме і цей показник змінюється в залежності від виду кулінарної обробки. Однак навіть після тушіння калорійність становить всього 75 Ккал.

У їжу глива вживається в смаженому, вареному або тушкованому вигляді. Також вона відмінно підходить для соління. Завдяки високій харчовій цінності цей гриб здатний глушити почуття голоду, що також дуже корисно для дієти.


image
Чи може нашкодити гриб глива

При правильній готуванні та помірному споживанні глива надає на організм тільки позитивний вплив. Винятком є ​​хіба що алергічні реакції на гриби, але в такому випадку їх краще взагалі не їсти. Переїдання гливами також не обіцяє нічого приємного і може призвести до тяжкості в шлунку, діареї та здуття.

Гриби містять в собі хітин - речовину, яка ніяк не перетравлюється організмом. Тому не варто забувати про якісну термообробку глив перед приготуванням, маринуванням або засолкою. Людям похилого віку і дітям їсти гриби рекомендується не частіше ніж два рази на тиждень, так як цей продукт досить повільно засвоюється.

Висновки

Глива володіє широким спектром лікувальних властивостей, будучи при цьому дуже смачним та дієтичним продуктом. Для того щоб отримувати від цього гриба тільки користь необхідно не забувати про термообробку, правильне приготування, та вживати його в помірній кількості.

«Збір грибів - це Велика гра між Азартом та Смертю.
Ваш досвід - це все, що захищає вас від смерті або тяжкої хвороби»

image